Miejscowość Kiczora i okolice

"Gronostaj" znajduje się w miejscowości Kiczora (gmina Rajcza) w Beskidzie Żywieckim. Ośrodek jest położony u stóp Dużego Rachowca pomiędzy Rajczą a Zwardoniem, niemal na granicy rezerwatu Butorza i 3km od przejścia granicznego w Zwardoniu.
Zaledwie 3 km od nas znajduje się ośrodek narciarski w Zwardoniu z 14 wyciągami narciarskimi i trasami zjazdowymi o różnym stopniu trudności.
Pobyt w Gronostaju można połączyć z wycieczką na Słowację przez drogowe przejście graniczne Zwardoń-Skalite lub przez przejścia turystyczne.
Zwardoń jest także doskonałym punktem wypadowym dla uprawiania turystyki górskiej. Pięć szlaków turystycznych prowadzi stąd m.in. na Wielką Raczę, Rachowiec czy na Baranią Górę.

Miejscowość Kiczora liczy niespełna 460 mieszkańców i rozciąga się od masywu Rachowca (954m n.p.m.) do Kiczory (712 m n.p.m.) i Małej Zabawy (798m n.p.m.) w dolinie rzeki Czernej inaczej nazywanej Czarnej Soły, jednego z dopływów Soły. Od strony masywu Rachowca znajduje się, założony w 1961 roku, Rezerwat Butorza. Obejmuje on prawie 31 hektarów na północny stokach Rachowca, na wysokości od 600 do 800 m n.p.m. Na terenie rezerwatu leży charakterystyczne dolnoreglowy bór świerkowy z zachowanym 130-letnim drzewostanem. Wiele świerków osiąga 35 metrów wysokości i około 50 cm pierścienicy. Strome stoki i dno parowu w centrum rezerwatu pokrywa zespół buczyny karpackiej z dorodnymi okazami jaworów.

NAPISZ DO NAS
WWW.INTERMANIA.PL

W związku z tym, że od 25 maja 2018r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), prosimy o zapoznanie się z obowiązującą w Ośrodku Wypoczynkowym Gronostaj Polityką Prywatności.
Dokument przekazujemy jedynie w celach informacyjnych, nie jest wymagane od Pani/Pana żadne działanie lub kontakt.


Podjęliśmy działania mająca na celu podniesienie standardu ośrodka wypoczynkowego Gronostaj poprzez adaptację domków letniskowych na potrzeby nowoczesnej bazy noclegowej dla turystów, korzystających z nowo powstałych form atrakcji rekreacyjno-sportowych na w/w tereni. Inwestycja ma charakter proekologiczny poprzez zastosowanie kolektorów słonecznych.

Wzrost standardu bazy noclegowej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gronostaj w miejscowości Kiczora celem poprawy atrakcyjności turystycznej regionu Beskidu Żywieckiego.

Nazwa beneficjenta: Rafbol BRW Wolny Spółka Jawna
Wartość projektu: 668.163,06
Wartość dofinansowania: 325.933,20

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013

Polityka prywatności